O projektu

Administrativní komplex Kateřinská 40 byl postaven v roce 2000 již dle mezinárodních standardů kancelářské budovy třídy A. Objekt s půdorysem ve tvaru písmena „T“ má dvě podzemní a osm nadzemních podlaží. Dvě nejvyšší PaTRA mají k dispozici terasu s výhledem na panorama Prahy.

Lokalita

Kancelářský komplex se nachází v centru Prahy, na hranici Prahy 1 a Prahy 2. Tato část města je charakteristická nejenom výbornou dopravní obslužností, ale také širokou škálou infrastruktury, poskytující veškerou občanskou vybavenost– v okolí nemovitosti se nachází obchody, restaurace, hotely, lékárny, pošta, divadla a řada dalších veřejných služeb.

  • 100 m od stanice metra I.P. Pavlova (linka C)
  • 2 minuty na MHD (tramvaje a autobusy včetně nočních linek)
  • 5 minut metrem na Hlavní nádraží a nejbližší vlaková spojení
  • 10 minut pěšky na Václavské náměstí a k Národnímu muzeu
  • 30 minut na letiště Václava Havla
  • přímý vjezd na magistrálu a spojení na dálnice D1, D5, D8 a D11(Vídeň, Mnichov a Berlín)
  • hotely IBIS, Novotel a Ankora sousedí přímo s Kateřinskou 40

Charakteristika budovy

Moderně pojatý objekt s obloukovitou prosklenou čelní fasádou a půdorysem ve tvaru písmena „T“ má dvě podzemní a osm nadzemních podlaží. Poslední dvě patra mají k dispozici terasu s výhledem na panorama Prahy. Kateřinská 40 má velmi příjemnou atmosféru s dostatkem denního světla. Celková pronajímatelná plocha činí 8 184 m2 + 111 dedikovaných parkovacích stání v podzemních garážích.

Historie budovy

Administrativní komplex Kateřinská 40, byl postaven v roce 2000. Projekt byl od počátku připravován na míru svému jedinému nájemci, společnosti PwC, která zde měla v období 2000 – 2012 své hlavní sídlo v České republice. Při návrhu a realizaci stavby se dbalo zejména na pohodlí zaměstnanců, ergonomii jejich práce, ale také na energetickou účinnost budovy. Tato vlastnost byla ještě prohloubena při částečné rekonstrukci v roce 2017, kdy byla koncepce budovy změněna z „Single-tenant“ na „Multi-tenant“.

Vlastník budovy

Vlastníkem budovy je společnost
Kateřinská Office Building, s.r.o.

Kateřinská Office Building s.r.o.

Evropská 2690/17
P.O. Box 177
160 41 Praha 6
Czech Republic

IČ: 03495663
DIČ: CZ03495663

Správce budovy

Správu budovy zajišťuje společnost
PPF Real Estate s.r.o.

Domluvte si prohlídku

Máte zájem o bližší informace nebo o prohlídku volných prostor v budově Kateřinská 40, prosím, kontaktujte nás:

Vávra Přemysl

+420 724 128 244